31 Październik 2017

Ślubowanie pierwszoklasistów SP im. Adama Mickiewicza

Ślubowanie klas pierwszych to niezwykłe święto dla całej szkolnej społeczności. Jest ono nie tylko niezapomnianym „krokiem milowym” dla pierwszoklasistów, ale również doniosłym wydarzeniem dla ich starszych kolegów i koleżanek. 27 października 2017 roku do naszej szkolnej braci zostało przyjętych 39 pierwszaków. Młodzi żacy na swą uroczystość zaprosili nie tylko rodziców, ale również władze samorządowe na czele z burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce – Bożeną Budzik, kierownika referatu oświaty –Daniela Mitułę, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach – Małgorzatę Sulewską, księdza kanonika Sławomira Nowaka, przewodniczącą Rady Rodziców – Katarzynę Andrzejewską, grono pedagogiczne oraz starszych kolegów i koleżanki. W samo południe najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami – Anną Dziadkiewicz i Izabelą Gnerowicz zabrali wszystkich zebranych gości w rejs ku szkolnej przygodzie, albowiem przygotowany przez nich występ artystyczny osnuty był wokół tematyki marynistycznej. Młodzi marynarze musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z takich dziedzin jak: matematyka, historia, geografia, muzyka czy taniec, by przekonać kapitana statku, że nadają się na uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach. Już na samym początku uroczystości oczarowali publiczność wspaniałym wykonaniem poloneza, później błysnęli piękną recytacją wierszy i umiejętnościami wokalno-instrumentalnymi. Zwieńczeniem ich występu było odczytanie hasła „Ślubowanie” i powtórzenie słów przysięgi, po którym nastąpiło uroczyste pasowanie na uczniów, którego dokonali: burmistrz, kierownik referatu oświaty oraz dyrektor. Życzymy naszym pierwszoklasistom pomyślnych wiatrów i wspaniałych przygód na morzach wiedzy i oceanach szkolnej nauki.