Ślubowanie uczniów klas I w Szkole Podstawowej  im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach
18 Październik 2017

Ślubowanie uczniów klas I w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach

Ślubowanie uczniów klas I w Szkole Podstawowej  im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach„…Uwaga wszyscy, wchodzą pierwszaki…” – tymi słowami starsza koleżanka zaprosiła pierwszoklasistów naszej szkoły na uroczyste ślubowanie. Uczniowie, przy dźwiękach „Marsza Radetzkiego” Johanna Straussa i entuzjastycznych brawach, śmiało wkroczyli do sali gimnastycznej jako główni bohaterowie uroczystości.

Dyrektor Lucyna Lisiak-Kycia serdecznie powitała gości: Sekretarza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Zdzisława Mielczarka, Przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Kazimierza Sipkę, Kierownika Referatu Oświaty i Wychowania Daniela Mitułę, Przewodniczącego Rady Rodziców Marcina Michalaka, księdza Łukasza Rau, rodziców i przede wszystkim pierwszoklasistów. Życząc dzieciom sukcesów w nauce, słowami dziecięcej rymowanki zaprosiła ich do wspólnej nauki i pracy.Ślubowanie uczniów klas I w Szkole Podstawowej  im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach

Część artystyczną razem z pierwszakami przedstawiły koleżanki z klasy IIIa. Ale dzieci, by stać się pełnoprawnymi uczniami, najpierw zostały zaproszone do kilku krain, w których czekały na nie różnorodne zadania. Zaprezentowana piosenka i wiersze spowodowały, że goście i zgromadzona publiczność z ochotą zaliczali dzieciom kolejne próby, a dziewczynki wręczały symbole wiedzy, muzyki, bezpieczeństwa i miłości.

Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły, dokonanie aktu mianowania, wręczenie legitymacji szkolnych oraz pasowanie na uczniów dużymi ołówkami.

Po części oficjalnej życzenia i wspaniałe upominki przekazali uczniom zaproszeni goście - Daniel Mituła,  Marcin Michalak oraz Zdzisław Mielczarek. Sekretarz zwracając się do dzieci w imieniu burmistrz Bożeny Budzik powiedział: Drodzy pierwszoklasiści! Zapewniam Was, że wychowawcy zabiorą Was w piękną podróż pełną przygód, podczas której to zdobywać będzie co rusz to nowe umiejętności. Ufam, że nie zawiedziecie zarówno siebie, jak i swoich wychowawców, a rodzicom sprawiać będziecie wielką radość. Życząc pasowanym pierwszakom sukcesów w nauce zapewnił zarazem rodziców, że oddają swoje pociechy w ręce wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

 Ślubowanie uczniów klas I w Szkole Podstawowej  im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych SkalmierzycachPrzedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu koleżanek i kolegów z klas IV-VII wręczyli pierwszakom ołówki z laurkami.

Uroczystość zakończył występ zespołu muzyczno-instrumentalnego „Dzwonki” i taniec ze wstążkami w wykonaniu dziewczynek z klasy IIIa. Jak zawsze nie zawiedli też rodzice, którzy po ślubowaniu przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek. 

 Małgorzata Nowak