Imieniny: Marcin / Włodzisław / Piotr

Małe miasto dużych możliwości

BIP

Trzecia edycja gminnej „Kasy dla Bobasa”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

12 czerwca br. w Starym Kinie w Nowych Skalmierzycach odbyła się kolejna edycja „Kasy dla Bobasa”, czyli przyznania rodzicom dzieci urodzonych w danym roku jednorazowej bonifikaty w wysokości 500 zł.

Tym razem gminne becikowe przyznano 85 maluszkom – 44 chłopcom i 41 dziewczynkom, którym nadawano najczęściej imiona: Lena, Wiktor, Iga, Hanna i Antoni.  Spotykam się dziś z Państwem, by dzielić radość z okazji pojawienia się na świecie nowych członków Waszych rodzin. Niech życie w powiększonym gronie przysparza dużo szczęścia oraz poczucia spełnienia. Maluszkom życzę zdrowia i beztroskiego dzieciństwa, a Wam pięknego przeżywania każdej chwili ich wzrastania ku dorosłości ­­– powiedział burmistrz Jerzy Łukasz Walczak, który wręczał rodzicom pamiątkowe dyplomy i upominki.

Podczas tej edycji Gmina po raz pierwszy przystąpiła do kampanii Cała Polska czyta dzieciom, stąd też każdy maluch otrzymał z rąk burmistrza egzemplarz „Pierwszej książki mojego dziecka”. Jest to rodzaj zachęty dla rodziców, aby codziennie co najmniej przez 20 minut czytali swoim dzieciom i tym samym korzystnie wpływali na ich rozwój.

Dariusz Smułka
Magdalena Kąpielska
fot. Ewa Borowicz