z budżetu państwa

Grafika dekoracyjna przedstawiająca wygląd budynku będącego urzędem

30 Kwiecień 2014

Finalista w eliminacjach wojewódzkich

Michał Wasielewski, uczeń klasy V ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach, 26 kwietnia br. reprezentował powiat w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zawodnik dostał się do finału i zajął 5. miejsce.

Zmagania Michała z wiedzą pożarniczą rozpoczęły się 23 marca, kiedy uczestniczył w eliminacjach szkolnych konkursu. Troje najlepszych uczniów: Michał Wasielewski – kl. V, Marta Matyśkiewicz – kl. V i Weronika Banasiak – kl. VI reprezentowało następnie placówkę na eliminacjach gminnych, które odbyły się 4 kwietnia 2014 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalmierzycach. Turniej składał się z części pisemnej i części ustnej. Uczniowie zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi przepisów przeciwpożarowych, ochrony przeciwpożarowej, historii i tradycji straży pożarnej.

Ostatecznie w eliminacjach gminnych w kategorii szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie ze Skalmierzyc, przygotowywani pod kierunkiem Jolanty Łęckiej, zajmując trzy pierwsze miejsca (Michał Wasielewski – I miejsce).

11 kwietnia Michał reprezentował gminę Nowe Skalmierzyce w eliminacjach powiatowych w Odolanowie. W tych rozgrywkach w swojej kategorii zajął I miejsce. Kolejne zmagania to eliminacje wojewódzkie, które odbyły się 26 kwietnia w Malanowie, gdzie uczeń reprezentował powiat ostrowski w kategorii szkół podstawowych. Do turnieju przystąpiło 31 uczestników z powiatów województwa wielkopolskiego. Uczeń ze Skalmierzyc, po eliminacjach pisemnych, dostał się do finału konkursu wojewódzkiego, gdzie zdobył V miejsce.

Laureaci konkursu otrzymywali na każdym etapie nagrody. W przerwie pomiędzy częścią pisemną a ustną turnieju odbył się pokaz działania służb: policji, ratownictwa medycznego i straży pożarnej. Michałowi gratulujemy sukcesu. To dzięki wytrwałości, pracowitości i dociekliwości mógł dojść tak daleko.

Dziękujemy za pomoc przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalmierzycach.