Imieniny: Albina / Sebastian / Zdzisława

Małe miasto dużych możliwości

BIP

III Ogólnopolska Gala Gospodarcza

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

22 maja br. w Ministerstwie Gospodarki RP w Warszawie odbyła się III Ogólnopolska Gala Gospodarcza Euro-Gmina, Euro-Miasto, Euro-Powiat, Euro-Partner, na której uhonorowano Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce oraz jej burmistrza Bożenę Budzik.

Fundacja Gospodarcza Euro-Partner oraz patroni honorowi wydarzenia: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewoda Wielkopolski mając na uwadze ponad 23-letnie doświadczenie na stanowisku burmistrza przyznali Bożenie Budzik wyróżnienie „Samorządowiec 25-lecia” wręczając „dyplom w uznaniu zasług na rzecz rozwoju Polski Samorządowej 1990-2015”. Wyróżnienie „Samorządowiec 25-lecia” otrzymują wieloletni włodarze – wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, za zaangażowanie i poświęcenie służbie publicznej oraz działania na rzecz społeczności lokalnej oraz rozwoju całego regionu daleko wykraczające poza ramy ich obowiązków urzędowych – napisał w liście przewodnim do Bożeny Budzik Prezes Fundacji Euro-Partner Paweł Przybysławski. Z kolei na spotkaniu Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński podkreślił, że ten konkurs dostrzega patriotyzm dnia codziennego, pracy dla ludzi, budowania zaufania i szacunku (…) Stąd tutaj honorujemy w sposób szczególny ludzi, którzy potwierdzają swoją pracą i aktywnością to co jest najważniejsze – czyli, że można im ufać. Ludziom, którzy tworząc sukces potrafią się sukcesem podzielić.

Ponadto burmistrz odebrała statuetkę „Euro-Gmina” i certyfikat potwierdzający, że „samorząd Nowych Skalmierzyc spełnia wymagania najlepszych gmin Unii Europejskiej”. Jak podkreślają organizatorzy przyznane nagrody świadczą o tym, że z każdym kolejnym rokiem polskie miasta, gminy i firmy dorównują coraz bardziej swoim europejskim odpowiednikom zarówno pod względem infrastruktury, aktywności władz lokalnych a także poprawy komfortu życia mieszkańców. W imieniu wszystkich nagrodzonych osób burmistrz Bożena Budzik podziękowała za wyróżnienia.